AKADEMIA UMYSŁU - propozycja na wakacje :)


Twoje dziecko ma dużo czasu wolnego? Wykorzystaj go z głową!

Czym są wakacje? Dla dzieci z pewnością wyczekaną dużą ilością swobody i odpoczynkiem do szkolnych obowiązków. Dla rodziców zmartwieniem, jak mądrze zagospodarować dzieciom  ten wolny czas.
Organizowanie dziecku wakacji do najłatwiejszych zadań nie należy. Po pierwsze -  nie sposób zaplanować każdego dnia z całych dwóch miesięcy, po drugie - nie zawsze to, co nam rodzicom wydaje się fajne i potrzebne, takie samo bywa dla dzieci. Zanim więc ułożymy szczegółowy plan spędzania wolnego czasu, warto poznać potrzeby i zainteresowania swojego dziecka i  zaproponować coś, co wyda mu się atrakcyjne.
Jedną z rzeczy, o której należy pamiętać jest to, że wakacje to przede wszystkim wypoczynek. Nie możemy oczekiwać od swoich pociech, że pomimo przerwy od szkoły każdą wolną chwilę przeznaczą na pogłębianie swej wiedzy.  Zmuszanie do nauki w wakacje to chyba najgorsza dla nich kara. Z drugiej jednak strony nie należy również popadać w inną skrajność i pozwolić dziecku na spędzenie wakacji biernie np. przed telewizorem.  Oba rozwiązania są błędne. Najlepszą rzeczą, jaką w tej sytuacji możemy zrobić to znaleźć dzieciom takie atrakcyjne zajęcie, które po pierwsze - nie rozleniwi zbytnio ich umysłu, a po drugie – dostarczy im dużo rozrywki. Bo mądry wypoczynek jest możliwy.
W dzisiejszych czasach większość dzieci z chęcią korzysta z komputera. Jego obsługę poznają już nawet pięciolatki. Jeśli twoje dziecko należy do miłośników wirtualnej rozrywki, warto wykorzystać to w pożytecznej sprawie. Wsparciem dla rozwoju młodego człowieka mogą być gry komputerowe, oczywiście te pozbawione przemocy i o charakterze edukacyjnym.   Akademia Umysłu JUNIOR to przykład takiej nauki przez zabawę. Ta gra komputerowa z sukcesem pobudza umysł dzieci w wieku od 5 do 9 lat. Wszystkie 4 części - zawierają dostosowane tematycznie barwne ćwiczenia nawiązujące do tytułowej pory roku, wymagające od dziecka zaangażowania i stymulujące jego rozwój. Część LATO to dynamiczne zadania w rekreacyjnej i sportowej scenerii, więc idealnie wpisują się w atmosferę wakacji. Za atrakcyjność przekazu odpowiada niezwykła oprawa graficzna i muzyczna. Krótka forma poszczególnych ćwiczeń, z których każde jest inne,  wciąga dziecko w radosne poznawanie świata. Oferując mu taką grę komputerową, dostarczamy naszemu kilkulatkowi przede wszystkim wiele bezpiecznej zabawy, która ma korzystne działanie na jego pamięć i koncentrację.
 A gdy nasze dziecko wyrośnie z animowanych zabaw, warto będzie podsunąć mu bardziej zaawansowany program jakim jest Akademia Umysłu PAMIĘĆ, KONCENTRACJA, SZYBKIE CZYTANIE, skupiający się na podstawowych procesach myślowych. Akademia Umysłu to alternatywa dla wielu gier komputerowych, które są jedynie pustą rozrywką.  Spędzenie wakacji w towarzystwie programów edukacyjnych  z pewnością zaprocentuje w szkole łatwiejszym przyswajaniem wiedzy. Jednym słowem - odpoczynek przy komputerze może być pożyteczny.*****


Jak wiecie testowałam programy Akademii Umysłu i naprawdę mogę je polecić!
Moja córcia jak tylko może chętnie uczy się z AU Junior.
Zauważyłam u niej poprawę np. w koncentracji, szybciej kojarzy fakty i w przedszkolu dużo sprawniej wykonuje zadania. 
NATIblog © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka