Vaseline - pielęgnacyjna wazelina

Jakis czas temu w moje ręce wpadła wazelina marki Vaseline. Nie ukrywam, że wpływ na jej zakup miały reklamy i strefa blogowa. Dlaczego ja miałabym jej nie wypróbować? ;)Kilka słów od producenta:

Hipoalergiczny kosmetyk do pielęgnacji suchej skóry, zawierający 100% czystej wazeliny. Wspomaga regenerację rogowej warstwy naskórka, zapobiegając jego niezdrowemu łuszczeniu się, rogowaceniu i pękaniu. Chroni skórę przed podrażnieniami i pierzchnięciem, spowodowanymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wiatr czy mróz. Nie zawiera wody. Skutecznie zabezpiecza i osłania drobne skaleczenia, oparzenia oraz zadrapania. Pielęgnuje suchą skórę, zapewniając jej głębokie ukojenie i zdrowy wygląd. Nie zatyka porów, nie powoduje powstawania zaskórników. Bezzapachowa formuła sprawia, że produkt może być stosowany także przez osoby o wrażliwej skórze. Poręczne opakowanie ułatwia aplikację kosmetyku.


Moja opinia:
Wazelina jak wazelina. Tłusta substancja mająca nawilżać i zabezpieczać / regenerować skórę. Takie było moje podejście przed użyciem.
Marka Vaseline zamknęła swój produkt w plastikowym, przeźroczystym pudełeczku o pojemności 50ml. Zamknięcie typu klik, pozwala dokładnie zobaczyć ile produktu jest w opakowaniu. Wydobycie również nie sprawia problemu. Konsystencja produktu jest tłusta, lekko klejąca.
Wazelina świetnie sprawdza się w zabezpieczeniu ust przed czynnikami atmosferycznymi. Dogłębnie nawilża usta, nadając im miękkość i gładkość. Idealnie nadaje się do wykonania peelingu ust.

**********
Jak wykonać peeling ust?
Kiedyś ktoś mnie zapytał, jak robię peeling ust. Czy wykonuję go zwykłym peelingiem, bo przecież zostaje po nim taki chemiczny smak kosmetyku w ustach? :) Nic podobnego ;) do peelingu ust wykorzystuję wazelinę (ta od Vaseline dobrze się sprawdza) i...cukier. Mieszam odrobinę wazeliny z cukrem i wykonuję masaż ust okrężnymi ruchami. Taka czynność pozwala nie tylko pozbyć się wysuszonych skórek, ale także poprawić krążenie i zwiększyć przyswajalność kosmetyków pielęgnacyjnych do ust.

**********


Oprócz bardzo dobrych rezultatów w pielęgnacji ust wazelina świetnie sprawdza się także w innych przypadkach. Używanie jej pomogło mi pozbyć się przesuszonej skóry wokół nosa (po silnym katarze). Bardzo dobrze sprawdza się w regeneracji uszkodzonego naskórka, np. przez otarcia, peknięcia, nadmierne przesuszenie. Zdecydowanie poprawia wygląd skórek wokół paznokci, przez dogłębne nawilżenie.

Macie? Używacie?

NATIblog © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka