Optima plus - olejki eteryczne cz. 2

W ostatnim czasie w moim mieszkaniu wyczuć można różnego rodzaju aromaty. Dziś kolejna dawka olejkowych zapachów :)


O pierwszym z olejków Optima Plus, z którym się poznałam pisałam Wam >>TUTAJ<<. W dzisiejszym poście przedstawię Wam kolejne trzy przyjemniaczki. 
Nie będę rozwodzić się na temat opakowania, ponieważ w każdym z tych produktów jest ono takie samo - buteleczka z ciemnego szkła z plastikową nakrętką. Pojemność 10ml. Dodatkowo zapakowana w kartonik z informacjami takimi jak skład, zastosowanie. # Naturalny olejek eteryczny rozmarynowy
Pochodzi z Tunezji. Stosowanie: przeziębienie, grypa, zmęczenie, rozstępy, cellulit, odstraszanie owadów. Skład: rosmarinus officinalis, limonene, linalool. 
Ten olejek stosowałam zarówno w kominku jak i do kąpieli. Muszę przyznać, że działa bardzo pobudzająco. W ostatnim czasie kiedy pogoda doskwierała, a o przeziębienie nie problem ten olejek bardzo umilał mi wieczory. Ma intensywny, ale nie duszący zapach. Wystarczy kilka kropli w kominku i przybity organizm nabiera nowej energii. Pomaga w koncentracji. Czy działa na rozstępy i cellulit? Nie wiem. Podejrzewam, że gdybym stosowała go do codziennego masażu przez dłuższy czas pewnie mogłabym powiedzieć na ten temat więcej. Z doświadczenia jednak wiem, że dodany do wanny podczas kąpieli pomaga się zrelaksować. 


# Naturalny olejek eteryczny sosnowy
Pochodzi z Wspólnoty Państw Niepodległych. Stosowanie: katar, kaszel, przeziębienie, grypa, menopauza. Skłąd: pinus sylvestris oil, limonene. Odnoszę wrażenie, że to zapach żywicy sosnowej. Tu było wielkie zdziwienie. Córka wróciła ze szkoły z kaszlem i katarem. Postanowiłam wypróbować olejek w kąpieli córki. Nie była zachwycona, bo nie był to zapach jej ulubionego płynu  - gumy balonowej. Para połączona z zapachem olejku spowodowała wykrztuszanie. Ułatwiło to pozbycie się wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych, a zarazem uporczywego kaszlu. 


# Naturalny olejek eteryczny lawendowy 
Pochodzi z Francji. Stosowanie: napięcie nerwowe, menopauza, migrena, odstraszająco na mole. Skład: lavandula angustifolia  (lavandula oficinalis), citral, citronellol, coumarin, geraniol, limonene, linalool, cinnamal. Powiem szczerze, że nie lubię zapachu lawendy. Mnie strasznie drażni.  Testowaniem tego zapachu podzieliłam się ze znajomą.  Stwierdziła, że zapach potrafi uspokoić, po kąpielach z olejkiem pozbyła się bólu głowy, zauważyła też mniejsza liczbę owadów w domu (muszki, ćmy). 
Jeżeli szukacie naturalnych wspomagaczy w walce z przeziębieniem i towarzyszącym mu kaszlem, katarem czy bólem głowy polecam sięgnąć po olejki eteryczne z Optima PLUS. 
Zachęcam Was do zapoznania się z ofertą producenta, klikając w poniższy link :) 
NATIblog © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka